Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Tanečný ošiaľ v srdci Pezinka

Takýto tanečný boom ešte naše mesto nepamätá. Počasie ako na objednávku, skvelá atmosféra, príjemní ľudia, detské úsmevy, radosť, emócie a predovšetkým ladné pohyby a tanečný krok mnohých štýlov. Oslava medzinárodného dňa tanca, ktorého druhý diel  organizátori pracovne nazvali aj „Smiem prosiť?“, sa vydarila nad očakávanie. Posledná aprílová nedeľa patrila v našom meste výsostne tancu.

Počas nedeľňajšieho popoludnia si v srdci Pezinka, na Radničnom námestí, prišli na svoje nielen tí, čo sa odhodlali vystúpiť na pomyselnom pódiu, ale aj asi dve tisícky návštevníkov a priateľov tanca. Tí nešetrili potleskom. „Veľmi sa teším. Hoci pri organizácii takejto akcie sa vždy nájdu nejaké chybičky krásy, tie tri hodiny tanca, hudby, zábavy, ale aj prvé ohlasy ich zatienili. Ak ma počty neklamú, dnes na námestí tancovalo oficiálne 1055 detí, školákov, manželských párov, seniorov, členov tanečných súborov, krúžkov i profesionálnych tanečníkov. No mohlo ich byť aj viac, nerátali sme obecenstvo, ktoré si neraz zakrepčilo,“ spokojne konštatovala šéfka podujatia Kvetoslava Štrbová, ktorá sa bravúrne zhostila aj moderátorskej taktovky.

Najpočetnejšie zastúpenie mali tance blues a valčík, ktoré sa v príprave na nedeľňajší tanečný sviatok skupinovo nacvičovali v školách či telocvičniach.

Slovami chvály nešetril ani Milan Grell z občianskeho združenia Srdce Pezinka, ktoré spolu s Klubom spoločenských tancov Petan pri Tanečnom centre Charizma, Živenou a MsKS v Pezinku podujatie organizačne pripravili. „Potvrdilo sa, že v našom meste žijú šikovní, vzdelaní, ale aj tanečne nadaní ľudia. Pre všetkých tanečníkov sme pripravili tričká, pre tých najmladších 500 balónov, ale asi najdôležitejší je dobrý pocit, že aj tanec Pezinčanov spája“.

Príspevok pridaný 27. apríla 2014