Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Máme novodobú zastávku

Krásny nápad sa stal skutočnosťou. Občianske združenie Aktivity klubu Grinava využila grant z nadácie mobilného operátora Orange a vynovili autobusovú zastávku v Pezinku – Grinave na Myslenickej ulici smerom do Bratislavy.

„Priestor je monitorovaný vlastným svedomím.“ Hlásia realizátori tohto krásneho diela, ktoré sa podarilo zhotoviť. „Má to aj psychologický aspekt. Uvidíme ako dlho to vydrží a ako si ľudia vedia vážiť veci,“ vyjadrila sa Eva Kulichová zo skupiny Aktivity Grinava. „Trvalo nám to asi dve a pol hodiny. Na začiatku bol nápad, ktorý bolo potrebné zrealizovať. Z nadácie Orangeu sme získali grant na 180 eur, ktorý sme využili na skrášlenie našej zastávky,“ vyjadrila sa Eva Kulichová zo občianskeho združenia Aktivity Grinava.

Pozitívny ohlas

Na autobusovej zastávke si môžete pokojne sadnúť, nasať pozitívnu náladu, niečo uštrikovať prípadne vylúštiť krížovku. „Mali sme naplánované ako to bude vyzerať, ale museli sme sa zmestiť do sumy, ktorú sme dostali. Vyzerá to krajšie ako sme plánovali. Využili sme jednoduché materiály, nešli sme do ničoho komplikovaného. Ladili sme ju do oranžovej farby,“ uviedla Kulichová.

U občanov sa to stretlo s pozitívnou odozvou.Vynovená zastávka nemala ani 24 hodín a už ju videlo 7O tisíc ľudí a pribúdali aj lajky na sociálnej sieti. Dočkajú sa nového šatu aj ďalšie zastávky? „To asi nie. Na toto sme vyhrali grant a viac financií na ďalšie zveľadovanie nemáme,“ uzavrela Kulichová.