Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Na sídlisku Sever Aktivity Sever

Dlhé roky sídlisko Sever fungovalo len ako sídlisko. Ľudia trávili väčšinu času v práci, deti v škôlkach a školách. Kým nastala silná éra počítačov a tabletov, deti sa stretávali vonku pri hrách. Moderný trend života však uzamkol ľudí do súkromia ich bytov. Deti komunikujú s kamarátmi prostredníctvom facebooku a iných sociálnych sietí. Virtuálny svet je natoľko lákavý, že skutočnosť ostáva dobre ukrytá pod množstvom megabytov a gigabytov. Ľudia si vymýšľajú novú identitu, skrývajú sa za iné tváre a nedokážu komunikovať medzi sebou len tak na ulici.

V decembri 2014 nastal deň, keď dalo pár odvážnych ľudí dokopy hlavy a povedali si, že na pezinskom Severe by sa dal život zmeniť. A tak vzniklo Občianske združenie Aktivity Sever, ktoré si vzalo príklad z občianskeho združenia Aktivity Grinava. 

Činnosť občianskeho združenia sa začala oficiálne dňa 6. 1. 2015 Trojkráľovým večerom. Traja králi prešli v sprievode harmonikára po uliciach sídliska Sever a koledami pripomenuli ľuďom udalosti, ktoré sa stali pred vyše dvetisíc rokmi. 10. januára v Kelt Pube členovia OZ Aktivity Sever navarili výbornú novoročnú fazuľovicu, na ktorej si mohli pri veselých pesničkách a dobrej nálade pochutnať nielen obyvatelia sídliska Sever. Bola tu vyhodnotená súťaž o najlepší koláč a najkrajší obrázok. O deň neskôr, v nedeľu, sa v Pezinku konal futbalový turnaj malých futbalových nádejí U8 a mladších. Spoluorganizátormi podujatia boli OZ Aktivity Sever a CFK Cajla pod záštitou občianskeho združenia Srdce Pezinka a zúčastnili sa na ňom tímy Grinavy, Modry, PSČ Pezinok a CFK Cajla.

Do budúcnosti plánujú členovia občianskeho združenia uskutočniť akcie nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Pri týchto aktivitách bude vítaná pomoc každého, komu záleží na zlepšení, či už kultúrneho, spoločenského, alebo športového života. Nezabúda sa ani na zvieracích miláčikov. O každej akcii budú obyvatelia sídliska Sever vopred informovaní.

Občianske združenie Aktivity Sever má svoju informačnú stránku na sociálnej sieti Facebook. Tu sa môže ktokoľvek dozvedieť o jeho činnosti a o plánovaných či uskutočnených akciách. Mailová adresa združenia je aktivitysever(at)gmail.com.

Ostáva už len dúfať, že sa sídlisko zobudí, ožije a ľudia sa začnú znova stretávať nielen prostredníctvom počítačovej techniky. Nastal čas objaviť v sebe to, čo dlho spalo a potichu sa formovalo. Je tu možnosť realizácie a účasti na rôznych akciách a podujatiach, pri ktorých sa nebude zabúdať na minulosť, ale  bude sa žiť prítomnosťou tak, aby budúcnosť bola ešte o niečo krajšia a lepšia.

OZ Aktivity Sever želá všetkým, nielen Severanom, v novom roku všetko len to najlepšie a najkrajšie!