Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

RADOSŤ v Malokarpatskej knižnici

V stredu 20. augusta sa uskutočnilo v Malokarpatskej knižnici v Pezinku stretnutie knihovníkov z celého Slovenska. Folklórny súbor RADOSŤ mal to potešenie zaspievať účastníkom stretnutia krásne ľudové piesne zo svojho repertoáru.

V polhodinovom vystúpení odzneli najmä veselé a temperamentné piesne, ktoré poslucháčov príslušne uvoľnili a „dostali do varu“, takže okrem „Radostníkov“ zakrátko spievala „celá knižnica“! Blízky kontakt a komunikácia s obecenstvom spôsobil, že aj speváci podali, všetci do jedného, výborný, oduševnený výkon, za čo boli vďačným obecenstvom odmenení búrlivým dlhotrvajúcim potleskom.

Mimoriadne uznanie zožal Miroslav Rajt, ktorý spevákov sprevádzal virtuóznou hrou na akordeón. Na záver odznel vyžiadaný prídavok a súbor sa so svojím obecenstvom za skandovaného potlesku rozlúčil. Možno s uspokojením konštatovať, že vystúpenie pezinských spevákov potešilo srdcia a oblažilo dušu nielen prítomných knihovníkov, ale aj ich samotných. Veď opäť raz dôstojne reprezentovali svoje mesto, Pezinské kultúrne centrum, pri ktorom súbor pracuje, a nesklamali ani sami seba – Folklórny súbor RADOSŤ z Pezinka.

Eva Frťalová