Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Sever krstil vlajku hroznom

Aby veci dobre fungovali a aby sa všetko dialo tak, ako sa diať má, je dobré mať pri sebe svojho dobrého patróna.

Pri vzniku OZ Aktivity Sever sa jeho členovia dohodli, že budú mať nielen svoju vlajku, ale aj krstných rodičov, ktorí budú patrónmi združenia. Keď­že ide o sídlisko, rozhodli sa osloviť  Reného Štúra a Sväťa Malachovského – hercov z obľúbeného seriálového Paneláku. Možno práve preto, že sa občianske združenie skladá z členov, ktorí vo svojom voľnom čase nezištne prispievajú k zveľaďovaniu celkového života na sídlisku Sever, snažia sa spájať ľudí a vnášať medzi nich niečo, čo chýba – priateľstvo, dôveru a schopnosť porozumieť si navzájom, prijali túto veľkú úlohu.

Slniečko a nádherné počasie dodalo sobote 11. 4. 2015 ten správny šmrnc. Za výdatnej pomoci majiteľov a personálu podniku Pod Hruškou na Cajle a sponzorov sa uskutočnila jedna z doteraz najlepších akcií OZ Aktivity Sever.  Guláš, ktorý navaril René Štúr, koláče, ktoré napiekli členky OZ Aktivity Sever, a výborné Pezinské Pirôžky, to boli dobrôtky, ktorými návštevníci nepohrdli. Milé a vtipné slová Reného a Sväťa, hudba od DJ-a Eda Polakoviča a starostlivosť animátorky o najmenších návštevníkov prispievali k výbornej nálade. Keď bol guláš navarený a hostia usadení, ujali sa slova krstní otcovia a pokrstili vlajku OZ Aktivity Sever bobuľami výborného bieleho hrozna.

Oni sami sa posadili ku stolu, až keď mali všetci hostia svoju porciu a so spokojným výrazom na tvári si  vychutnávali fantastický guláš. O tom, že René a Sväťo sú sympatickí milí ľudia, sa mohli návštevníci presvedčiť nielen pri fotení, ale aj pri rozhovoroch s nimi. Obom patrí veľká vďaka za to, že prišli medzi nás a stali sa krstnými otcami vlajky Občianskeho združenia Aktivity Sever. Bol to naozaj krásny a výnimočný deň.

Množstvo fotografií z krstu vlajky si môžete pozrieť na FB profile OZ Aktivity Sever.

V Pezinku 24. apríla 2015