Srdce Pezinka | občianske združenie

Je čas na zmenu

Viktória Tahotná

Viktória Tahotná je poslankyňou mestského zastupiteľstva v Pezinku, spolupracuje na rôznych aktivitách a podujatiach, ktoré sa konajú v našom meste. „Ak mám nejaký nápad alebo návrh, tak s ním prídem a prednesiem ho, aby sa o ňom vedelo a prípadne sa s tým niečo spravilo,“ rozhovorila sa pani Viktória.

Pomáha najmä v klubovej oblasti v miestnej časti Cajla. „Organizujeme podujatia, ako je stavanie májov, voľba richtára, Deň detí, Mikuláš, Medzinárodný deň žien, najmä dôchodkyne, a mnoho ďalších aktivít,“ odvetila. „Všetko robím plnohodnotne a s láskou, aby v tom boli zahrnuté všetky generácie.“

A aký je jej vzťah k Pezinku? „Veľmi kladný. Narodila som sa tu, bývam tu, takže to je moja srdcovka.“ Stále si však myslí, že mesto zaostáva za svojím potenciálom. „Niekedy mám pocit, že sme Stratená pri Senci,“ uviedla Tahotná a svoj výrok následne ozrejmila: „Napríklad keď niekto navrhne pánovi primátorovi, aby sme si dali muškáty okolo stĺpov, odvetí, že nám zase zmiznú. Následne idem do Senca a tam sú v pohode v črepníkoch aj po zemi a nikto ich odtiaľ nevzal. Nerozumiem tomu. Čo žijú desať kilometrov od nás iní ľudia?“ pýta sa. Ak pustíme dopravu ako obchvat, prečo neriešime IHNEĎ chodník ako Malokarpatská - Gorkého, Dr. Bokesa pod.?

Viktória Tahotná je zároveň sympatizantkou občianskeho združenia Srdce Pezinka. „Chcela by som pomôcť mestu, ale návrhy nedokážem presadiť v zastupiteľstve, pretože z 25 poslancov je 15 na strane primátora , žiaľ niektorí existenčne závislí musia byť a teda nie je šanca ich prehlasovať. Kým to nie je jeho nápad, tak to nie je dobrý nápad..." dodala.

Na základe vlastných skúseností má pre Pezinčanov jasný odkaz: „Je čas na zmenu.“