Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Pezinčania bežali aj k vinohradom

V sobotu sa uskutočnil 3. ročník Behu Pezinkom, štartoval v Zámockom parku, čím chceli usporiadatelia upozorniť nadšencov športu aj na krásy Pezinka. Doobeda sa na štart postavili najmenší, na stometrovej trase si zmerali sily deti do 6 rokov, na 200 m mladí do 10 rokov a pre starších bol pripravený úsek na 400 metrov.

Hlavný beh sa uskutočnil popoludní. Po štarte pokračoval cez mesto až k vinohradom a jedinečná atmosféra vône zrejúceho hrozna vytvorila bežcom nezabudnuteľný zážitok. V štartovnom balíku každý pretekár obdržal štartovné číslo s menom, multifunkčnú šatku, občerstvenie na trati i v cieli, čip v štartovom čísle na meranie času, medailu po dobehnutí do cieľa a nakoniec aj esemesku s výsledným časom na mobilný telefón. Zároveň dostal vstup na večerné žrebovanie tomboly a ochutnávku vín. Beh privítal až 500 nadšencov zdravého pohybu.

Akciu si nenechali ujsť ľudia z občianskeho združenia Srdce Pezinka aj s kandidátom na primátora Pezinka Milanom Grellom. „Tenisky som radšej nechal doma. Na osem kilometrovú trať som si netrúfol. Videl som to pre mňa šialené tempo, som skôr cyklista ako bežec. Môj obdiv patrí všetkým, ktorí sa postavili na štart,“ podotkol Milan Grell, ktorý zároveň zbieral podpisy na podporu jeho kandidatúry. Na štarte stihol pozdraviť aj s moderátorom Matejom „Sajfom“ Cifrom. „Bolo to príjemné stretnutie. Prehodili sme pár slov. Je to fajn chlapík, ktorý nielen dobre moderuje, ale aj behá.“

Súťažiacich popri trati sledovali aj kandidáti na poslancov zo Srdce Pezinka: Milan Vencel, Daniel Federl, Roman Šmahovský, Eduard Stach, Igor Hianik či Dodo Mikláš. Viac fotografií nájdete v našej galérii.

Pridané 7. septembra 2014