Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Neznáma Afrika prilákala stovky Pezinčanov

V priebehu troch marcových týždňov sa mohli návštevníci pezinského domu kultúry zatúlať na fotovýstavu s názvom Neznáma Afrika IV.

Milan Grell, spoluorganizátor výstavy a autor fotografií

Odkaz z expedície, ktorú jej účastníci pomenovali aj prívlastkom „zakázaná“, ponúkol najzaujímavejšie momentky z ciest po šiestich krajinách západnej časti čierneho kontinentu. „Bola to v poradí už štvrtá africká expedícia a určite najnebezpečnejšia. Zažili sme dobrodružstvo, adrenalín, chcelo to niekedy aj riadnu dávku odvahy. Mnohé navštívené miesta nám domáci sprievodcovia neodporúčali, dokonca sme tam cestovali napriek výsostnému zákazu. Ale oplatilo sa,“ pripomenul jej účastník, spoluorganizátor výstavy a autor fotografií Milan Grell.

Spolu s cestovateľom Ľubošom Fellnerom a ďalšími Slovákmi absolvovali africké dobrodružstvo na prelome novembra s decembrom 2013. Postupne sa zatúlali do Guiney, Mali, Burkiny Faso, Toga, Beninu a Nigérie. Práve tu vniklo vyše 10 000 záberov, výber zúžili na 2000 fotografií a najlepších 150 odprezentovali Pezinčanom.

Vernisáž, ktorá sa uskutočnila 3. marca, sprevádzal veľký záujem Pezinčanov, africké bubnovanie i zážitky v podaní Ľuboš Fellnera: „V Timbuktu, bájnom meste Mali, už tri roky neboli žiadni turisti. Asi preto, že sa neodporúča cestovať do tejto krajiny kvôli možnému únosu či zabitiu. Francúzska armáda nám