Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Návštevou ich poctil aj majster Európy

Na futbalovom štadióne vo Viničnom sa konal od 30. júna do 5. júla Improve Football Camp 2014, ktorý si za dva roky získal veľkú popularitu medzi mladými nádejami.

Po dlhých prípravách sa v prvý deň prázdnin stretlo 50 mladých talentovaných futbalistov z desiatich klubov, ktorí si chceli svoje schopnosti zlepšiť aj v letnom kempe, ktorý si pre nich pripravili futbaloví tréneri z Pezinka a okolia. Medzi záujemcami sa ocitli aj talenty zo zahraničia, takže kemp môže po druhom ročníku veselo dostať prívlastok medzinárodný. Chlapci, ktorí pôsobia v tímoch Pezinka, Vištuku, Limbachu, Senca, Petržalky, Slovana Bratislava, Lučenca, ale i z ďalekého Kyjeva sa hneď od úvodného tréningu naplno pustili do tréningového procesu a priúčali sa novému trendu Coervovej metódy.Tá je založená na práci s loptou a čím skôr ju chlapci pochopia, tým budú mať lepšie výsledky svojej práce v budúcnosti.

Na záver grilovali

Na tréningový cyklus dohliadali tréneri z Pezinka Maroš Skovajsa, Rudolf Gajdúšek, Ľubomír Gašparovič a zo Senca Lukáš Póša a tiež hráč bratislavského Domina Marek Farkaš. „Mladí hráči absolvovali mnoho tréningov, ktoré boli vedené hravou formou. Všetci ukázali obrovskú vôľu a snahu naučiť sa niečo nové. Drilovali, behali, strieľali na bránu, obchádzali súpera i prekážky. Nezastavili sa počas celého týždňa,“ prezradil Roman Farkaš. „Odmenou im bola záverečná grilovačka a stanovanie priamo na štadióne. V predposledný deň kempu absolvovali otvorený tréning pred zrakmi rodičov i verejnosti,“ dodal Farkaš.

Prišiel aj Švehlík

Návštevou ich vo Viničnom poctil aj majster Európy z roku 1976 a v súčasnosti vedúci mužstva bratislavského Slovana Ján Švehlík, s ktorým prišiel aj hráč belasých Tomáš Bagi s trénerom Dušanom Jackom. Mladíci sa tejto trojice vypytovali otázky o ich kariére, skúsenostiach i úspechoch. Následne boli všetci k dispozícii na autogramiáde. Stredopoliar Bagi si s chlapcami dokonca aj zatrénoval a ukázal im rôzne finesy. „Treba sa poďakovať všetkým sponzorom, trénerom, dobrovoľníkom i personálu futbalového klubu TJ Viničné za krásne strávený týždeň v rytme brazílskej samby,“ uzavrel Roman Farkaš.
Fotografie z toho kempu si môžete pozrieť v našej fotogalérii.