Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Otvorené pivnice na sv. Urbana

Len dvakrát do roka sa môžu ľudia dostať naraz do viac ako 100-vky pivníc a vychutnať si víno priamo zo suda. V novembri, čerstvo po oberačke a v máji, keď už sú vína pripravené podať svedectvo o tom, aký bol uplynulý vinársky rok.

VIII. ročník Otvorených pivníc na sv. Urbana Vám ponúkne vína v 144 pivniciach od Devína cez Raču, Svätý Jur, Pezinok, Modru až po Trnavu. Otvorené pivnice môžete navštíviť v 26 obciach a mestách Malokarpatského regiónu. Každý rok pribúdajú na Malokarpatskej vínnej ceste staré klenbové pivničky, ale aj nové krásne moderné pivnice či degustačné miestnosti. A čo ľudí na tomto, na Slovensku najznámejšom vinárskom podujatí najviac láka je atmosféra. Pivnice pridávajú ochutnávaniu vína najväčší lesk, pod tehlovou či kamennou klenbou porastenou plesňou sa z vína stáva zážitok. Ten si v nijakom obchode k fľaši vína nekúpite, po ten si rok čo rok musíte prísť na Malokarpatskú vínnu cestu, a čo nové Vás čaká na tej májovej, ktorá svoje pivničky otvorí v piatok 23. mája?

Vína ročníka 2013, ktoré vysoko bodovali na domácich aj zahraničných súťažiach. Gastronomické pochúťky budú pripravené výnimočne na tento deň v 52 pivniciach a reštauráciách, nebudú chýbať muzikanti priamo v pivniciach.           

Vstupenka na tento jedinečný degustačný zážitok stojí 40,- Eur, v nej je však 20,- Eur bonus na nákup vín, ktoré Vám najviac chutili.                  

Vstupenky si dnes zakúpite v predpredaji na stránke www.mvc.sk
a od 13. 5. v Bratislave, Pezinku, Modre a Trnave:
- Malokarpatská  vínna cesta, Horná 20, Modra
- Bobule vinotéka, Karadžičova 12, Bratislava
   (Business centrum CBC, veža 3)
- Mestská vinotéka, Radničné nám. 9, Pezinok
- Vinotéka Dobrý pocit, Hlavná 5, Trnava