Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
 • Úvod
 • Blog
 • Eduard Stach: Nehodlám sa nikam sťahovať

CHCETE DISKUTOVAŤ?

Ak chcete diskutovať, najskôr sa musíte prihlásiť.
Ak ešte nemáte založené konto, zaregistrujte sa.

Registráciou potvrdzujete súhlas s Kódexom diskutujúceho.

Nehodlám sa nikam sťahovať

Rozhodol som sa kandidovať, pretože mám dosť rečí o tom, že všetko je zlé a nič sa nedá urobiť preto, aby sme sa mali v našom meste lepšie.

Tri štvrtiny svojho života som strávil na palubovkách volejbalového oddielu, kde som vychovával množstvo hráčok, ktoré reprezentovali náš klub, naše mesto. Často sme sa po Nežnej revolúcii pasovali s finančnými problémami, lebo pri plnení iných dôležitých úloh sa pozabudlo na podporu športu, kultúry a zmysluplnejšiu výchovu našej mládeže.

Veľmi ťažko sme sa pretĺkali jednotlivými ročníkmi, zháňali sme nutné finančné prostriedky od svojich známych, priateľov a nadšencov. Často sa stávalo, že akosi finančné zdroje neboli, ale cestovať sa chcelo a muselo, a tak sme nešetrili vlastné peňaženky. Odmena za dobre vykonanú prácu tiež nebola veľká a občas sa aj neušlo.

Preto ma mrzí, že mi na bilbord niekto, kto ma vôbec nepozná, dokáže napísať, „má dosť a chce mať viac“, a to len preto, že nezdieľam rovnaký názor ako pisateľ.

Mám dosť – 3-izbový bytík na Juhu. Za tento obvod som sa rozhodol kandidovať, pretože tu som trávil voľné chvíle, na antukových kurtoch a hale VTC, a vychovával vaše deti. Kto prišiel so mnou do kontaktu, veľmi dobre vie, čo som obetoval pre túto športovú komunitu, a nemôže mi byť ľahostajné ďalšie smerovanie mesta.

Mám dosť sľubov! Chcem mesto, kde by mohli mladí ľudia športovať, študovať a rozvíjať svoje schopnosti. Kde skôr narodení budú mať kultúrne prostredie na posedenie pri dobrom vínku. Chcem sa zaslúžiť o budovanie športovísk a rekreačných zón, ako aj o podporu športových klubov a ich koncepciu smerovania. O rozvoj koncepčnej práce s mládežou. Chcem mesto, kde nebude nevraživosť v mestskom zastupiteľstve a budú sa podporovať zmysluplné projekty.

Chcem mať viac, ako nám momentálne dáva naše mesto. Nemám v povahe zhromažďovať majetky. Chcem viac – odovzdávať skúsenosti pre rozvoj tohto mesta. Nehodlám sa nikam sťahovať. Je to aj moje mesto!

Eduard Stach

Diskutujte:

Archív:
 
 • Diskusia

  Vitajte v našej diskusii.
  Ak chcete diskutovať, musíte sa prihlásiť. Na prihlásenie je potrebné mať založené konto.
  Konto si založíte vyplnením registračného formulára. Vo formulári si určíte preferované meno (nick), zadáte heslo, Vaše meno a Vašu emailovú adresu. Po odoslaní formulára Vám bude zaslaný potvrdzovací email. Po Vašom potvrdení registrácie Vás systém automaticky prihlási a môžete diskutovať

  Poznámka: Založením konta (registrovaním) potvrdíte súhlas s Kódexom diskutujúceho.

  Redakcia Srdce Pezinka