Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
 • Úvod
 • Blog
 • Michal Svátek: Prečo pôjdem voliť ja

CHCETE DISKUTOVAŤ?

Ak chcete diskutovať, najskôr sa musíte prihlásiť.
Ak ešte nemáte založené konto, zaregistrujte sa.

Registráciou potvrdzujete súhlas s Kódexom diskutujúceho.

Prečo pôjdem voliť ja

Keď som začal písať tento článok, bolo ešte skoré ráno a vonku tma. Ľudia začali chodiť na rannú do práce a ja som nemohol spať. Premýšľal som, čo ich asi trápi a aké sú ich starosti. Či sú také ako tie moje, alebo ich majú viac, alebo menej. Spomenul som si na časy, keď som vstával do školy a všetko mi bolo jedno. Mal som svojich kamarátov a o všetko sa starali rodičia. S odstupom času sa veľa mojich kamarátov a známych, ktorí v Grinave bývali, odsťahovalo. Sú to moji kamaráti, s ktorými som tu vyrastal a s ktorými sme prežili detstvo. Vraj sa chcú mať lepšie niekde inde. Ale je toto naozaj riešenie? Chodiť a hľadať, kde je práve „lepšie“? A kto bude tým, kto nám toto prostredie vytvorí? Vždy niekto iný okrem nás? Stále sa budeme spoliehať na to, že niekto druhý to spraví za nás? Ale prečo nespravíme niečo my? Dospelosť nám dáva veľa možností, jednou z nich je aj možnosť rozhodovať o sebe a zvoliť si, čo chceme. Je samozrejmé, že nie každý vie a môže robiť všetko. Že niekto je ten, čo nám pomôže viac a niekto zasa menej. Ale všetci máme možnosť vybrať si, kto to bude. Vyberáme si partnera, auto, manželku, čokoľvek. A vybrať si môžeme aj toho, kto nás bude v našom meste zastupovať. A pritom stačí tak málo – ísť voliť. Vybrať si človeka, o ktorom som presvedčený, že bude hájiť moje záujmy a zastupovať ma v meste, kde bývam.

V tomto meste som vyrastal a nechcem odtiaľto odísť. Chcem sa mať lepšie práve tu. Preto je dôležité myslieť srdcom a konať s rozumom. A preto pôjdem voliť. Vonku medzitým začalo svitať a ja sa chystám ako všetci do práce, ale v sobotu určite pôjdem voliť. A čo vy?

Michal Svátek

Diskutujte:

Archív:
 
 • Diskusia

  Vitajte v našej diskusii.
  Ak chcete diskutovať, musíte sa prihlásiť. Na prihlásenie je potrebné mať založené konto.
  Konto si založíte vyplnením registračného formulára. Vo formulári si určíte preferované meno (nick), zadáte heslo, Vaše meno a Vašu emailovú adresu. Po odoslaní formulára Vám bude zaslaný potvrdzovací email. Po Vašom potvrdení registrácie Vás systém automaticky prihlási a môžete diskutovať

  Poznámka: Založením konta (registrovaním) potvrdíte súhlas s Kódexom diskutujúceho.

  Redakcia Srdce Pezinka