Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

CHCETE DISKUTOVAŤ?

Ak chcete diskutovať, najskôr sa musíte prihlásiť.
Ak ešte nemáte založené konto, zaregistrujte sa.

Registráciou potvrdzujete súhlas s Kódexom diskutujúceho.

O slušnosti a pokore

Milan Grell

V poslednom čase dostávam na sociálnych sieťach množstvo reakcií na aktuálne dianie v našom meste. Bol medzi nimi aj nasledovný, týkajúci sa blížiacich sa komunálnych volieb:

Zuzana Bencurikova Schaubmarova: velmi rada by som Vas podporila, nakolko si myslim, ze je skutocne najvyssi cas na zmenu politickej kultury v Pezinku..počuvam vsak šumy ohladom Vasho financovania z kruhov okolo pan Poora a jeho aktivit ..bola by som rada keby ste v ramci Vasej kandidatury hovorili aj o tychto veciach a objasnili to obcanom..

Keďže všelijaké šumy som započul aj ja, ako Pezinčan si hovorím, že je čas naliať si čistého vína.

Začínam si zvykať, že sa výrazne zvolebnieva. A chtiac, nechtiac si musím  zvyknúť - hoci mi to je proti srsti, že tam, kde nie je vízia, cesta a argumenty, sa podsúvajú klamstvá, konšpirácie, fatamorgány. Každý si volí spôsob súťaže jemu vlastný.

Pohľad do nedávnej histórie komunálnych volieb v našom meste prezrádza rovnaký manuál. Každý z doterajších protikandidátov súčasného primátora mal už pred začiatkom kampane ukradnúť minimálne polovicu Pezinka, bol presieťovaný developermi z celého sveta, poprepájaný na krstných otcov politických špičiek, známych podnikateľov, mal prsty v skládke... Osvedčený manuál sa opakuje znova.

Každý, kto ma pozná, vie, že Milan Grell, Pezinčan z Grinavy, podniká v tomto meste viac ako dvadsať rokov. Nemôžem za to a ani to neovplyvním, že úspech druhého sa u niektorých ľudí nenosí. Plním si voči svojmu mestu všetky zákonné povinnosti a pomáham tam, kde to má zmysel. Či už sú to mestské oslavy MDD, spoločenské podujatia pre seniorov, športové kluby, charita... Treba sa spýtať Pezinčanov, čo im Grell bral a čo dával ešte dávno predtým, keď komunálne voľby neboli na programe dňa.

O komunálnu politiku sa intenzívne zaujímam štyri roky, som poslancom MsZ a snažím sa vidieť veci reálne. Podporiť to dobré, poukázať na chyby a hľadať riešenia. Veď nikto z nás nie je neomylný a problémy sú na to, aby sa riešili.

Niekto má však veľký problém, ktorý spočíva v tom, že Grell spolu s tímom ľudí zo Srdca Pezinka, ktorých si vážim a ktorým dôverujem, sa odhodlali hovoriť o veciach verejných verejne. O dobrých, aj problémových, na rovinu, bez servítky. Dostávam na jednej strane signály, že to má zmysel a z druhej strany sa na mňa začína sypať špina.

Preto chcem Vás a všetkých Pezinčanov ubezpečiť, že žiadne vplyvné politické kruhy, žiadni podnikatelia, žiadne developerske skupiny za Milanom Grellom nestáli, nie sú a ani stáť nebudú. Teda ani ľudia okolo pána Poora, ako uvádzate, či niekto iný. Uchádzam sa o dôveru Pezinčanov ako občiansky kandidát, ktorý nikomu nie je zaviazaný a nič dlžný – iba ak ľuďom z Pezinka, ktorí mi otvárajú oči, dôverujú, podporujú ma, za čo im ďakujem.

Dopočul som sa, že Grell chce zruinovať Pezinok, predať vinice, aby sa tam mohli vyblázniť developeri, dokonca v centre mesta postaviť vysoký vežiak. Vraj chcem povyhadzovať všetkých zamestnancov z mestského úradu, meniť územný plán v prospech developerov a čo ja viem čo všetko ešte.

Na takéto bludy ani nemá význam reagovať. Možno len jeden odkaz – som prvý, ktorý bude aj naďalej bojovať za zachovanie súčasného malebného rázu mesta s tou tradíciou a históriou, čo robí Pezinok Pezinkom.

Financovanie. Podstatnú časť aktivít združenia financujem z vlastných zdrojov, aj preto, že som ich uprednostnil pred tohtoročnou cestovateľskou expedíciou do neznámych častí sveta, ktorú spoluorganizujem a ktorej sa zúčastňujem už päť rokov. Na činnosť Srdca Pezinka na oficiálny účet združenia prispievajú členovia, priatelia, sympatizanti. Ľudia, ktorí chcú pracovať v prospech nášho mesta a ktorých Srdce Pezinka oficiálne predstaví. Hlásia sa aj takí, ktorí držia palce, no na oficiálnu podporu nenašli odvahu. Nevyčítam im to, viem, o čom hovoria.

Rodičia ma od malička učili o slušnosti a pokore. A tiež, že na konci dňa sa pravda ukáže.
Ďakujem za podporu.

31.8.2014 o 23:30

Diskutujte:

Archív:
 
 • Diskusia

  Vitajte v našej diskusii.
  Ak chcete diskutovať, musíte sa prihlásiť. Na prihlásenie je potrebné mať založené konto.
  Konto si založíte vyplnením registračného formulára. Vo formulári si určíte preferované meno (nick), zadáte heslo, Vaše meno a Vašu emailovú adresu. Po odoslaní formulára Vám bude zaslaný potvrdzovací email. Po Vašom potvrdení registrácie Vás systém automaticky prihlási a môžete diskutovať

  Poznámka: Založením konta (registrovaním) potvrdíte súhlas s Kódexom diskutujúceho.

  Redakcia Srdce Pezinka