Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
Sie befinden sich hier:

CHCETE DISKUTOVAŤ?

Ak chcete diskutovať, najskôr sa musíte prihlásiť.
Ak ešte nemáte založené konto, zaregistrujte sa.

Registráciou potvrdzujete súhlas s Kódexom diskutujúceho.

O slušnosti a pokore

Milan Grell

V poslednom čase dostávam na sociálnych sieťach množstvo reakcií na aktuálne dianie v našom meste. Bol medzi nimi aj nasledovný, týkajúci sa blížiacich sa komunálnych volieb:

Zuzana Bencurikova Schaubmarova: velmi rada by som Vas podporila, nakolko si myslim, ze je skutocne najvyssi cas na zmenu politickej kultury v Pezinku..počuvam vsak šumy ohladom Vasho financovania z kruhov okolo pan Poora a jeho aktivit ..bola by som rada keby ste v ramci Vasej kandidatury hovorili aj o tychto veciach a objasnili to obcanom..

Keďže všelijaké šumy som započul aj ja, ako Pezinčan si hovorím, že je čas naliať si čistého vína.

Začínam si zvykať, že sa výrazne zvolebnieva. A chtiac, nechtiac si musím  zvyknúť - hoci mi to je proti srsti, že tam, kde nie je vízia, cesta a argumenty, sa podsúvajú klamstvá, konšpirácie, fatamorgány. Každý si volí spôsob súťaže jemu vlastný.

Pohľad do nedávnej histórie komunálnych volieb v našom meste prezrádza rovnaký manuál. Každý z doterajších protikandidátov súčasného primátora mal už pred začiatkom kampane ukradnúť minimálne polovicu Pezinka, bol presieťovaný developermi z celého sveta, poprepájaný na krstných otcov politických špičiek, známych podnikateľov, mal prsty v skládke... Osvedčený manuál sa opakuje znova.

Každý, kto ma pozná, vie, že Milan Grell, Pezinčan z Grinavy, podniká v tomto meste viac ako dvadsať rokov. Nemôžem za to a ani to neovplyvním, že úspech druhého sa u niektorých ľudí nenosí. Plním si voči svojmu mestu všetky zákonné povinnosti a pomáham tam, kde to má zmysel. Či už sú to mestské oslavy MDD, spoločenské podujatia pre seniorov, športové kluby, charita... Treba sa spýtať Pezinčanov, čo im Grell bral a čo dával ešte dávno predtým, keď komunálne voľby neboli na programe dňa.

O komunálnu politiku sa intenzívne zaujímam štyri roky, som poslancom MsZ a snažím sa vidieť veci reálne. Podporiť to dobré, poukázať na chyby a hľadať riešenia. Veď nikto z nás nie je neomylný a problémy sú na to, aby sa riešili.

Niekto má však veľký problém, ktorý spočíva v tom, že Grell spolu s tímom ľudí zo Srdca Pezinka, ktorých si vážim a ktorým dôverujem, sa odhodlali hovoriť o veciach verejných verejne. O dobrých, aj problémových, na rovinu, bez servítky. Dostávam na jednej strane signály, že to má zmysel a z druhej strany sa na mňa začína sypať špina.

Preto chcem Vás a všetkých Pezinčanov ubezpečiť, že žiadne vplyvné politické kruhy, žiadni podnikatelia, žiadne developerske skupiny za Milanom Grellom nestáli, nie sú a ani stáť nebudú. Teda ani ľudia okolo pána Poora, ako uvádzate, či niekto iný. Uchádzam sa o dôveru Pezinčanov ako občiansky kandidát, ktorý nikomu nie je zaviazaný a nič dlžný – iba ak ľuďom z Pezinka, ktorí mi otvárajú oči, dôverujú, podporujú ma, za čo im ďakujem.

Dopočul som sa, že Grell chce zruinovať Pezinok, predať vinice, aby sa tam mohli vyblázniť developeri, dokonca v centre mesta postaviť vysoký vežiak. Vraj chcem povyhadzovať všetkých zamestnancov z mestského úradu, meniť územný plán v prospech developerov a čo ja viem čo všetko ešte.

Na takéto bludy ani nemá význam reagovať. Možno len jeden odkaz – som prvý, ktorý bude aj naďalej bojovať za zachovanie súčasného malebného rázu mesta s tou tradíciou a históriou, čo robí Pezinok Pezinkom.

Financovanie. Podstatnú časť aktivít združenia financujem z vlastných zdrojov, aj preto, že som ich uprednostnil pred tohtoročnou cestovateľskou expedíciou do neznámych častí sveta, ktorú spoluorganizujem a ktorej sa zúčastňujem už päť rokov. Na činnosť Srdca Pezinka na oficiálny účet združenia prispievajú členovia, priatelia, sympatizanti. Ľudia, ktorí chcú pracovať v prospech nášho mesta a ktorých Srdce Pezinka oficiálne predstaví. Hlásia sa aj takí, ktorí držia palce, no na oficiálnu podporu nenašli odvahu. Nevyčítam im to, viem, o čom hovoria.

Rodičia ma od malička učili o slušnosti a pokore. A tiež, že na konci dňa sa pravda ukáže.
Ďakujem za podporu.

31.8.2014 o 23:30

Diskutujte:

Archiv: Noch keines.
 
    Noch keine Beiträge vorhanden.