Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
Sie befinden sich hier:

Výkaly na Cajle!

Vo štvrtok 8. apríla 2015, si jeden z pracovníkov Pinelovej nemocnice všimol nezvyčajný ruch za mužským oddelením. V ten deň bol naplánovaný vývoz nemocničných septikov, keďže Pinelova nemocnica nie je napojená na kanalizáciu.
→ viac

A predsa sa kosí

Nechajme teraz bokom polemiku o tom, či sa verejná zeleň kosí do roka dvakrát, alebo sedemkrát. Sedliacky rozum hovorí, že keď necháme zmes trávy a buriny dorásť do štádia jej vysemenenia, budeme mať burinu čoskoro všade.
→ viac

Kto ťahá nitky?!

Podarilo sa!

Aktuálne zábery prezrádzajú, že diera na Šenkvickej ceste od hypermarketu už zmizla a účastníci cestnej premávky majú o jeden stres menej.  → viac

Pýtam sa, komu slúži Pezinčan?

O tom, že časopis PEZINČAN vydávaný pezinskou radnicou nie je časopisom všetkých Pezinčanov, už roky viem a ani o tom nepochybujem. Ako bývalý riaditeľ a šéfredaktor celoštátneho denníka dobre poznám, ako to v novinách chodí.  → viac

Skončia pezinskí skauti znova na ulici?

Polmetrová tráva

Prišla jar, aj vlahy je dostatok a zeleň sa prebúdza. Tráva tiež.  → viac

Májové prechádzky
po našom meste

Je máj, lásky čas, príroda sa prebúdza, všetko rozkvitá. Aj do Malých Karpát sa oprelo slnečné, takmer až letné počasie.
→ viac

Výtlky, čo zvyšujú Pezinčanom tlak

Stav ciest v našom meste nie je práve ideálny. Oveľa častejšie ako plynulé asfaltové koberce sa aj v Pezinku vynárajú nové a nové výtlky.
→ viac