Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
Sie befinden sich hier:

Kto tu klame, pán primátor?

Naivne sme si mysleli, že zverejnením videozáznamu zo zasadnutia Mestského zastupiteľstva sa ukončí smiech ľudí sediacich za predsedníckym stolom. Po prečítaní júlového Pezinčana sme vytriezveli. Ale aj takto sa dá vyjadriť neúcta k občanom Pezinka a poslancom, ktorí ich zastupujú... Predsedajúci zabudli, že občania Pezinka majú základné zmysly ako sluch a zrak v poriadku.

V Pezinčanovi pán primátor v odpovedi na tretiu otázku podotkol, citujeme:
"Na záver už len „pikoška“, ktorá zaznela na zastupiteľstve z úst nemenovaného poslanca, ktorý sa opýtal na margo hospodárenia PBS: „Čo ste urobili s peniazmi, ktoré ste vrátili občanom?“. Táto veta iste nepotrebuje komentár."
Koniec citátu.

Tak si to poďme zhrnúť. V prvom, zelenom rámčeku, je výrok pána poslanca Šipoša. V rámčeku v strede je reakcia pána primátora Solgu, a v rámčeku napravo je tvrdenie uverejnené v Pezinčanovi:

Pán poslanec Šipoš na MsZ

"Kde sú peniaze z vyzberaných záloh, keď sme ich museli vracať občanom a museli sme to dať odhlasovať zastupiteľstvu, aby boli použité prostriedky rezervného fondu vo výške 320000 na späť vrátenie vybratých záloh."

Pán primátor Solga na MsZ

"S vedomím trestného oznámenia tvrdím, že klameš. Prvý citát, úplne presne lebo je to zaznamenané, prvú vetu, ktorú povedal pán Šipoš, povedal: Kde sú tie peniaze, keď sme ich museli vracať občanom. Povedal si to, alebo nepovedal!"

Pán primátor Solga v Pezinčanovi

"Čo ste urobili s peniazmi, ktoré ste vrátili občanom."

Pán poslanec sa ani náhodou nespýtal nelogickú otázku, ktorú "cituje" pán primátor.

Z uvedeného vyplýva, že pán primátor v Pezinčanovi necitoval správne ani svoje vlastné slová! Na zastupiteľstve pán primátor "citoval" pána poslanca nasledovne: "Kde sú tie peniaze, keď sme ich museli vracať občanom". V Pezinčanovi tvrdí tretiu verziu výroku pána poslanca: "Čo ste urobili s peniazmi, ktoré ste vrátili občanom."

V jednom má pán primátor pravdu. Je to úplne presne zaznamenané. A je aj úplne presne jasné, kto klamal.
Pýcha predchádza pád?

Pridané 27. júla 2014; Foto: Internet Nový čas

Iba veta poslanca a reakcia primátora:

Celý nezostrihaný úsek záznamu: