Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
Sie befinden sich hier:

Poďakovanie

V mene Srdce Pezinka Vám chceme poďakovať, pán primátor, za starostlivosť, pozornosť a zanietenie, aké v posledných týždňoch venujete nášmu združeniu. Vďaka vašej aktivite si Srdce Pezinka získava viac sympatizantov a dostáva sa do povedomia obyvateľov nášho mesta. Opäť sa potvrdilo, že „živá reklama“ je pre životaschopné Srdce Pezinka veľmi dôležitá. Ďakujeme.

Sme radi, pán Solga, že reagujete a komentujete. Ste nútený vyjadriť osobný alebo verejný  postoj v Pezinčanovi k veciam, ktoré ste ešte donedávna zametali pod koberec. Konečne - už bolo načase. Nebyť otvárania citlivých tém v mesačníku Srdce Pezinka – ktoré vy nazývate „horúčkovitou propagandou“, žili by sme v sebaklame ďalších iks rokov.

Najnovšie číslo Pezinčana prináša hneď niekoľko reakcií na články z mesačníka Srdce Pezinka. Teší nás, že po urgencii od ľudí sa na sídliskách nebudeme strácať v polmetrovej tráve. Začne sa kosiť a pomôže aj nová traktorová kosačka. Poukazovať na problémy pre zlepšenie kvality života asi má zmysel, v našom meste je opäť o niekoľko výtlkov menej. Ale zasa viac amputovaných stromov, na čo upozornil v Srdci Pezinka lesník Jozef Kern a vzápätí v reakcii zareagoval autor MsÚ Pezinok.

Asi najviac upútala publikačná perla Olivera Solgu pod názvom Choré srdce nášho mesta. Vyzvŕtal v ňom aktivity združenia Srdce Pezinka, jeho členov a noviny zo všetkých strán. Nominoval sa do pozície veštca, čo prorokuje nezvratný osud novín. Zabŕdol do problematiky vinárstva, politického marketingu -  už ohlásil kandidatúru Milana Grella na primátora. Ako lekár dokonca určil diagnózu srdcu nášho mesta - vraj je choré. Chýbal azda len odborný pohľad na kozmické lety.

Ďakujeme vám za starostlivosť a ubezpečujeme vás, že Srdce Pezinka je zdravé a v dobrej kondícii. Mohli ste sa o tom presvedčiť osobne, mesto spoločne s našim združením organizovalo v ostatných dňoch dve vydarené podujatia pre dôchodcov a deti. Tam ste o chorom srdci nehovorili. Prečo?

Ak nás obviňujete z poloprávd, pozametajte si pred vlastným prahom. Skúste ešte raz ľuďom vysvetliť: prečo je na vašej výplatnej páske za marec 2014 vyrátaný základ mzdy zo sumy, ktorú vám schválili až v apríli 2014!

V jednom ste predsa len mali pravdu. V tom, že drvivá väčšina ľudí z mestského úradu si svoju prácu robí naozaj poctivo.  Možno majú na veci iný názor, no strach je mocný čarodej a nitky na radnici ťahá niekto iný. Však, pán primátor?