Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
Sie befinden sich hier:

Neobyčajne obyčajní ľudia

Kráčajúc po chodníku, mysliac na povinnosti, ktoré máme pred sebou, zaťažení všetkým, čo sa deje okolo nás, prestali sme si všímať samých seba. Akoby sa Zem rýchlejšie točila, čas sa nedá dobehnúť a už vôbec sa nedá stihnúť všetko, čo sme si naplánovali. Sme k sebe čím ďalej, tým viac náročnejší. Snažíme sa o nemožné, snažíme sa držať krok s časom. A to sa nám občas nedarí. Zúfalo hľadáme možnosti, spôsoby a cestičky, ako splniť, dosiahnuť a docieliť všetko, čo sme si na seba nakládli.

Trend dnešného života nás poháňa neúprosne vpred. Niekde medzi tým šialeným tempom, povinnosťami a starosťami a nutným časom na odpočinok si stíhame občas pozrieť časopisy, noviny, alebo správy v televízii. Dozvieme sa, čo sa deje u nás i vo svete. Ľudí, ktorých stretávame, tých ktorých potrebujeme, berieme ako samozrejmosť.  Zabúdame, že aj to sú bytosti s vlastným životom, s vlastnými radosťami a starosťami.

V tejto rubrike vás chcem zoznámiť práve s takýmito ľuďmi.  Neuvidíte ich ani v našich a ani vo svetových mé­diách.

Sú to obyčajní ľudia, ktorí svojou neobyčajnosťou dokážu nezištne pomáhať nám ostatným, rozdávať radosť, dobro a lásku. Neobyčajne obyčajní ľudia, ktorí žijú medzi nami a zaslúžia si, aby sa o nich ostatní dozvedeli.

Ada Oravcová

Príbeh pezinskej poštárky

Listy plné lásky, nežné, zaľúbené, listy plné smútku slzami poznačené. Listy obyčajné, či úradné, listy plné toho, čo človeka napadne. Noviny, peniaze, zásielky. To všetko sa skrývalo v jednej veľkej poštárskej taške, ktorú pred rokmi vozila na bicykli Pezinská poštárka v modrom plášti - pani Hedviga Hanúsková.  → viac

Sestrička z rozkvitnutej záhrady

Neobyčajne obyčajný človek, ktorého pozná snáď celý Pezinok. Jej povolanie sa stalo jej poslaním. Spoznajte sa s jej príbehom a s jej snami...
→ viac