Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

CHCETE DISKUTOVAŤ?

Ak chcete diskutovať, najskôr sa musíte prihlásiť.
Ak ešte nemáte založené konto, zaregistrujte sa.

Registráciou potvrdzujete súhlas s Kódexom diskutujúceho.

Pýtam sa, komu slúži Pezinčan?

O tom, že časopis PEZINČAN vydávaný pezinskou radnicou nie je časopisom všetkých Pezinčanov, už roky viem a ani o tom nepochybujem. Ako bývalý riaditeľ a šéfredaktor celoštátneho denníka dobre poznám, ako to v novinách chodí. Dobre však viem, že je dôležité za každej situácie si zachovať mieru dobrého vkusu.

Mám na mysli predovšetkým mieru proporčnosti a vyváženosti aj smerom k majiteľovi (chlebodarcovi) novín. A to je to, čo sa tomuto mestskému médiu dávno nedarí. Niekoľko konkrétnych faktov z posledného čísla (apríl 2014). Na celkovo 12-ich stranách sú 4 fotografie primátora, jeho priezvisko je tam 14x a slovo primátor sa redakcii podarilo umiestniť až 47x, teda bez jedného takmer štyri kusy na stranu... To už nie je hyperinflácia tohto pojmu, ale Kim Čong-unizácia!

Stĺpec „Otázka primátorovi“ je najlepšou ukážkou jednostrannosti, obsahovej neproporčnosti a slabej, resp. nulovej objektivity média. Samotná otázka má presne 53 slov. Odpoveď primátora na svoj plat a ako to on chápe (to je samostatná kapitola!) má 528 slov. Teda skoro o chĺpok menej ako desaťnásobok! A to, prosím, v odpovedi nerieši svetový mier, globálne otepľovanie, odstránenie chemických zbraní alebo zásobovanie potravinami hladujúcich v subsaharskej Afrike. On nerieši (obhajuje) nič iné, len seba a svoj plat a „redakcia“ mu na to dáva priestor. Koľko ho len chce. Presnejšie 53 : 528. Takýto je výsledok objektivity a verejného záujmu na stránkach PEZINČANA, ktorého vydávanie je financované z rozpočtu mesta. Teda aj z vašich peňazí. Smutné.

PhDr. Vladimír Miškovský
autor bol v minulosti
poslancom MsZ v Pezinku

Oznámiť správcovi

Vyplňte, prosím, tento formulár a túto správu oznámime moderátorovi

Oznamovaná správa:
Vitajte v našej diskusii.
Ak chcete diskutovať, musíte sa prihlásiť. Na prihlásenie je potrebné mať založené konto.
Konto si založíte vyplnením registračného formulára. Vo formulári si určíte preferované meno (nick), zadáte heslo, Vaše meno a Vašu emailovú adresu. Po odoslaní formulára Vám bude zaslaný potvrdzovací email. Po Vašom potvrdení registrácie Vás systém automaticky prihlási a môžete diskutovať Poznámka: Založením konta (registrovaním) potvrdíte súhlas s Kódexom diskutujúceho. Redakcia Srdce Pezinka