Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
  • Úvod
  • Milan Grell krstil CD na vinobraní

Folkloristi krstili cédečko

Tri folklórne súbory Radosť, Obstreléze a ženská spevácka skupina Breza vydali spoločné cédečko, na ktoré finančne prispelo aj občianske združenie Srdce Pezinka. Okrem výnimočnej ucelenej zbierky piesní ponúka aj hovorené slovo na tradičnú tému vína, vinice a vinohradov z nášho mesta a celého malokarpatského regiónu.

CD sa predáva za dotovanú sumu 5 eur a celý výťažok poputuje na aktivity folklórnych súborov. ale môžete si ho zakúpiť v papiernictve GRAFIT na Holubyho ulici, v Mestskom informačnom centre v Radnici a počas Vinobrania vo Farskej pivnici u Milana Pavelku. Návštevníkov Vinobrania privítal aj zakladajúci člen občianskeho združenia Srdce Pezinka Milan Grell. „Voda v sebe schováva zdravie, víno v sebe schováva pravdu a folklór v sebe schováva odkaz našich predkov,“ prezradil Milan Grell.

Vzápätí nasledoval hodinový koncert, kde sa striedalo hovorené slovo, krásne básne s ľudovými piesňami. Návštevníci sa pri pódiu zastavovali a dopriali si chvíľu relaxu pri chutnom jedle či vínku a burčiaku.

Viac fotografií si môžete pozrieť v našej galérii.
Krátke video si môžete pozrieť tu.