Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Kde skončia odchytené psy?

Problém s túlavými psami rieši mesto prostredníctvom mestskej polície a odchytených psov umiestňuje v karanténnej stanici na Fajgalskej ceste. Jej činnosť je vykonávaná na základe schválenia Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou Senec od roku 2012, ktorá určila karanténne podmienky pre odchytených psov. Karanténna stanica v Pezinku pozostáva zo šiestich kotercov s búdami a toto miesto je často prvou zastávkou majiteľa psa, ktorý sa mu zatúlal, prípadne utiekol. Odchyt je zaznamenaný do evidenčnej knihy psov, kde následne veterinárny lekár zaznamená zdravotný stav zvieraťa a neskôr aj dôvod uvoľnenia zvieraťa z karantény.

K usmrteniu zvierat sa pristupuje veľmi uvážlivo a je to vždy len krajné riešenie. Ide hlavne o prípady rozsiahleho poranenia, choroby, príp. veku psa, alebo ak ide o nechcené zviera a nie je mu možné zabezpečiť náhradnú starostlivosť (zdroj: www.msppezinok.sk). Zo zákona vyplýva, že karanténna stanica využije všetky dostupné prostriedky na vyhľadanie vlastníka odchyteného túlavého zvieraťa. Často je však veľmi ťažké majiteľa nájsť, no je možné zabezpečiť mu tiež náhradnú starostlivosť. Mnohé karanténne stanice bývajú permanentne preplnené a psi sú tak odkázaní na dobrotu a lásku ľudí, ktorí im vytvoria vhodný domov. Aj preto sa redakcia Srdca Pezinka rozhodla dať pravidelne priestor pezinským „najdúchom“, ktorí sa aktuálne v Karanténnej stanici Pezinok nachádzajú. V minulosti spolupracovala mestská polícia s OZ Psia duša a Pes v núdzi, avšak táto spolupráca už skončila a v súčasnosti pomáhajú dobrovoľníci. Ak ste si niektorého zo psíkov na fotografiách spoznali, kontaktujte mestskú políciu na 159, ak by ste im radi poskytli nový domov, kontaktujte 0903 430 397. V prípade, že máte záujem dostávať informácie, prípadne pomôcť túlavým psíkom z Pezinka, navštívte stránku KS Pezinok aj na Facebooku.

Poznáte ma? Chcete ma?

Kríženec jazvečíka čiernohnedej farby – pes

Odchytený MP 22. 12. 2014 v Pezinku. Zdravý, veselý, priateľský mladý psík. Vôdzka zvláda bez problémov a ovláda povel „sadni“. K iným psíkom priateľský. Vhodný ako miláčik do interiéru, vonku sa tvári, že mu je zima.

Kríženec labradora čiernej farby – fenka

Odchytená MP 1. 12. 2014 v Pezinku. Zdravá fenka, milá k ľudom, trošku uskákaná, ale zato poslušná, priateľská aj k iným psíkom. Vhodná na záhradu s prístupom dnu.

Nemecký ovčiak – pes

Odchytený MP 23. 12. 2014 v Pezinku. Zdravý, poslušný a mladý nemecký ovčiak, vhodný na stráženie, jemne uštekaný. Vhodný aj na záhradu s prístupom dnu.