Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Pomôžte zachrániť buldočka Froda

Karanténna stanica Pezinok zaznamenala za posledný mesiac viacero odchytených psov. Najmä dva prvé aprílové týždne boli „plodné“ na nechcených či zatúlaných štvornohých najlepších priateľov človeka. O to smutnejšie je, že sa v nej ocitol aj mladý čistokrvný francúzsky buldog, ktorého sa niekto pravdepodobne zbavil kvôli jeho zdravotnému handicapu. Ten však zrejme zapríčinil sám jeho majiteľ zanedbanou starostlivosťou. V jeho ušiach totiž veterinár objavil nebezpečné výrastky, ktoré mu ich upchali, a preto buldoček nepočuje. Tieto výrastky sú pravdepodobne dôsledkom neliečenej alergie a pomôcť mu môže len operácia. Tá je však veľmi nákladná, odhaduje sa na približne 500 eur. Buldoček dostal meno Frodo a je neskutočne priateľský, prítulný a hravý. Do KS Pezinok bol privezený 9. apríla vodičkou auta, ktorej takmer skočil pod kolesá, keď sa túlal po Bystrickej ulici a prichádzajúce auto nepočul. V minulom čísle sme vás informovali o možnosti pomôcť Karanténnej stanici Pezinok prostredníctvom transparentného účtu, zapožičaného Slovenskou alianciou ochrancov zvierat na účely financovania nákladov s kastráciou a ďalšími zdravotnými úkonmi nad rámec základného očkovania, začipovania a odčervenia pre odchytených psov, čo zabezpečuje mesto Pezinok. Keďže je operácia nákladná, peniaze z transparentného účtu pre KS Pezinok pôjdu prioritne práve na ňu. Aj preto budeme vďační všetkým dobrým ľuďom, ktorým nie je osud Froda ľahostajný, za akúkoľvek sumu, aj keď by to bolo len jediné euro, zaslané na tento transparentný účet.

Číslo účtu: 5051195197/0900, IBAN: SK0409000000005051195197. Do poznámky treba uviesť KS Pezinok (dôležité!). Veľká vďaka za pomoc.

Opäť vám prinášame aj aktuálny prehľad psov v KS Pezinok. Ak by ste im radi poskytli nový domov, kontaktujte 0903 430 397. V prípade, že máte záujem dostávať informácie, prípadne pomôcť túlavým psíkom z Pezinka, navštívte stránku KS Pezinok na Facebooku. Karanténnu stanicu spravuje mesto Pezinok prostredníctvom mestskej polície. Tá zabezpečuje aj odchyt túlavých psov.

Jozef Mikláš

Poznáte ma? Chcete ma?

Fenka – kríženec nemeckého ovčiaka

Je stará cca pol roka, je veľmi, ale veľmi hyperaktívna, hravá a živá. Bola odchytená hliadkou MsP počas hliadkovania 8. 4. 2015 na Ulici SNP, kde sa potulovala. Nemala ani obojok, ani čip, žiadne znaky, podľa ktorých by sa dal nájsť majiteľ. Znáša sa s ostatnými psami a ľudí miluje, je veľmi priateľská, hyperaktívna a energická.

Čierno-hnedý pes stredného vzrastu

Privezený do KS 30. 1. 2015. Zomrel mu majiteľ, bol veľmi smutný, ale pokojný a trochu bojazlivý. Ak zistí, že nie je v nebezpečenstve a získate si jeho dôveru, bude vám verným spoločníkom. V byte sa u náhradnej rodiny nedokázal adaptovať, preto jeho budúci domov musí byť na dvore rodinného domu.

Hnedo-biely pes nižšieho vzrastu

Psík bol odchytený mestskou políciou dňa 14. 4. 2015 v Pezinku na Ulici J. Ráka v Grinave. Bez známky, obojku a čipu. Je zdravý, dobre živený bez známok zanedbania starostlivosti. Je možné, že len niekomu zabehol, avšak zatiaľ nikto nekontaktoval karanténnu stanicu, či náhodou nebol odchytený. Preto, ak ste ho spoznali, informujte majiteľov.