Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Memoriál Martina Valenta na Cajle

Futbalový klub CFK Pezinok-Cajla  usporiadal v sobotu 13. júna 2015 už šiesty ročník futbalového turnaja „Memoriál Martina Valenta”.

Turnaj sa organizoval pre hráčov, ktorí patria do kategórie mladších žiakov, narodených v roku 2002 a mladších. Tento už tradičný futbalový turnaj nesie meno nášho kamaráta, ktorého nám zobrala zákerná choroba. Tohto roku by sa dožil 16 rokov.

V tomto ročníku sa zúčastnilo päť družstiev – CFK Pezinok-Cajla, TJ Baník Pezinok, FA Bratislava, TJ Veľké Leváre a ŠK Svätý Jur. Dve družstvá zostavil náš klub, jedno pod starším názvom – TJ Baník Pezinok. Celkovo sa na turnaji zúčastnilo 90 mladých futbalistov a futbalistiek.

V rámci turnaja sa konala aj súťaž o Kráľa pokutových kopov. Kráľom pokutových kopov sa stal Martin Makúch z futbalového klubu FA Bratislava.

Odohralo sa 10 veľmi kvalitných zápasov, v ktorých sme mohli zaregistrovať mnoho talentov. V zápasoch padlo 21 gólov. Najlepším strelcom sa stal opäť Martin Makúch z FA Bratislava, ktorý vsietil štyri góly.

Tréneri družstiev určili aj najlepších hráčov za jednotlivé tímy. Za FA Bratislava to bol Sebastián Polák, v klube ŠK Svätý Jur bol za najlepšieho hráča  vyhlásený Matthias Lehmann, v tíme CFK Pezinok-Cajla  toto ocenenie získal  Jakub Rafaj, v TJ Baník Pezinok bola ocenená Petra Beňová a v TJ Veľké Leváre bol za najlepšieho hráča vyhlásený Milan Motál. Víťazmi však boli všetci futbalisti, lebo podávali fantastické výkony v extrémne horúcom počasí.

  Výsledky
1. FA Bratislava
2. ŠK Svätý Jur
3. CFK Pezinok-Cajla
4. TJ Baník Pezinok
TJ Veľké Leváre

5. miesto nikdy neudeľujeme, nakoľko si myslíme, že nikto z tých futbalistov nebol posledný.

 

Milan Vencel, predseda klubu

V Pezinku 26. júna 2015