Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Medailová žatva pre AŠK!

Počas víkendu 10. a 11. mája sa konali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na strednej trati, v šprinte a v štafetách.

Organizátori z Košíc pripravili preteky v Slanských vrchoch pri jazere Izra a šprint v meste Košice. O medaily bojovali aj mladí pretekári z AŠK Pezinok. Možnosť zisku až troch medailí za dva dni pritiahla takmer tri stovky pretekárov. Naši mladí pretekári opäť dokázali, že ani ťažké terény im nezabránili zisku medailí. Na sobotnej strednej trati získali zlaté medaily a titul majstra Slovenska v kategórii M14 Medard Féder najml. a v kategórii W14 Alžbeta Dubovská, striebornú medailu získal v kategórii M14 Matej Cidorík.

V nemajstrovskej kategórii W12 obsadila Zuzana Féderová 1.miesto. Úspešný bol aj poobedný štart šprintu v Košiciach, kde Alžbeta Dubovská získala už druhú medailu s bronzovým leskom. Matej Cidorík skončil na 4.mieste.

Nedeľné preteky štafiet potvrdili výsledky z pretekov jednotlivcov ziskom ďalších medailí. V kategórii M14 získala štafeta v zložení Matej Cidorík a Medard Féder najml. strieborné medaily. V kategórii W14 zvíťazila štafeta v zložení Zuzana Féderová a Alžbeta Dubovská táto kategória bola vyhodnotená ako verejné preteky z dôvodu nenaplnenia počtu hodnotených štafiet.

Medard Féder, predseda OZ,
Amatérsky športový klub /AŠK/ Pezinok

Pridané 18. mája 2014