Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Túžba po reprezentantovi

Stolný tenis je v Pezinku neodmysliteľnou súčasťou športového hnutia. V lete sa klub ZŠ Na bielenisku dožije 10 rokov svojej existencie. Za jeho fungovaním stojí Pavol Alexy, ktorý je zároveň uznávaným svetovým vedcom. 

Stolnotenisový klub ZŠ Na bielenisku vychováva talentovaných hráčov a zároveň bojuje o popredné priečky v mužskej extralige. „V roku 2004 sme začali tým, že sme vzali prvé deti do klubu a venovali sa im. Predtým fungovali len dospelí. Klub je orientovaný na prácu s mládežou, ale máme zastúpenia vo všetkých kategóriách. Všetkým sa venujú tréneri s licenciou,“ povedal na úvod predseda klubu Pavol Alexy. 

V lete oslávi klub 10. narodeniny. „Je toho viac, čo ma potešilo. Obával som sa, keď sme sa rozhodli pracovať s deťmi, že každá atrakcia trvá len tri dni a boom, ktorý sme zo začiatku mali, opadne, a to sa nestalo. Chodia k nám už aj škôlkari a nemusíme robiť nábor. Založili sme Pezinskú školskú ligu, ktorej sa pravidelne zúčastňuje 150 až 200 žiakov základných škôl. Najviac ma teda teší, že čas, ktorý deťom venujeme, nie je vyhodený nadarmo,“ dodal šéf STK Pezinok.

Raziť cestu vlastným

Tento rok sa družstvo dospelých stalo vicemajstrom Slovenska, čo je pre Pezinok historické umiestnenie. „S našimi najlepšími extraligovými hráčmi trénujú aj naši juniori. Dúfam, že v dohľadnej dobe dvoch až piatich rokov budeme mať mužov vybudovaných z vlastných odchovancov,“ poodhalil plány Alexy. „Radi by sme vychovali nejakého reprezentanta. Podarilo sa nám už vychovať mládežníckeho, ale ten od nás odišiel vyššie. Teraz mám dorastenca, ktorý ak na sebe popracuje, bude od budúceho roka v národnom tíme,“ doplnil.

Úspešný vedec

Pavol Alexy sa venuje aj vedeckej práci. „Stolný tenis je len mojou záľubou. Živím sa tým, že učím na univerzite a robím vedu a výskum,“ prezradil Alexy, ktorý bol vedúcim tímu ľudí, čo vynašli bioplasty, ktoré absolútne nezaťažujú prírodu. „Dokonca som bol vyhlásený za Technológa roka 2012 na Slovensku. Tento vynález dostal aj zlatú medailu na výstave v Taiwane,“ uzavrel Alexy.