Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Arménsky titul do Pezinka!

Futbalový tréner Zsolt Hornyák, ktorý už dlhé roky žije v Pezinku získal s arménskym mužstvom Banants Jerevan majstrovský titul. Príde trofej aj do nášho mesta?

Banants získal svoj historický prvý titul a Zsolt Hornyák sa stal prvým cudzincom, ktorý ako tréner doviedol tím v Arménsku k majstrovskej trofeji. „Minulú sezónu Banants vypadol z ligy, ale v súťaži ostal, lebo iný tím sa odhlásil. Prvý polrok som skladal mužstvo. Po jeseni sme na vedúci Ararat strácali 11 bodov. Teraz sme si zaistili titul s náskokom šiestich bodov. Mužstvo ukázalo silný charakter, šliapali na maximum a zaslúžene sme sa stali majstrom,“ vyjadril sa Zsolt Hornyák.

Štyridsaťjedenročný futbalový svetobežník získal ako hráč majstrovskú trofej v bratislavských kluboch Slovan aj Inter a tiež v 1.FC Košice. Teraz získal prvý veľký primát v pozícii trénera. „Oslavy boli v rámci normy. Sú to nádherné chvíle, pretože pravdepodobne píšeme novú históriu klubu,“ dodal Hornyák.

Hornyák sa po ukončení hráčskej kariéry natrvalo usadil v Pezinku, kde žije od roku 1998. „Musím zistiť cez federáciu či to je legálne, aby pohár opustil Arménsko. Ak to bude možné, tak ho rád prinesiem ukázať na Slovensko,“ dodal Hornyák.