Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Tri otázky primátorovi

Na oficiálnom webe www.pe­zinok.sk sme sa dozvedeli, že za predĺženie výstavby zimného štadióna nehlasoval poslanec J. Chynoranský (SDKÚ-DS). Na webe spolocneprepezinok.sk sme v sekcii „Naši poslanci” našli v zozname poslancov za túto iniciatívu Ing. Jozefa Chynoranského, pričom v jeho životopise na týchto stránkach nie je žiadna zmienka o jeho straníckej príslušnosti. Pán primátor, mohli by ste nám prezradiť, za akú stranu či iniciatívu vlastne kandidoval poslanec J. Chynoranský?

Za stranu SDKÚ-DS alebo za iniciatívu Spoločne pre Pezinok?

Na oficiálnych stránkach mesta Pezinok sa objavila anonymná informácia, z ktorej sme sa dozvedeli: „V utorok 1. decembra sa konalo mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva v Pezinku. Ústredným bodom rokovania bolo predĺženie doby vybudovania ľadovej plochy do 31. marca 2017. Teraz sa objavili nové skutočnosti a prišlo k opätovnému prerokovaniu v zastupiteľstve.”

Počas rokovania v zastupiteľstve sa napriek tvrdeniu anonymného autora na stránkach mesta neobjavili nové skutočnosti ohľadom predĺženia doby vybudovania ľadovej plochy.

Jasným dôkazom je videozáznam z tohto rokovania.

Na tomto zasadnutí ste často tvrdili, pán primátor, že všetko už bolo povedané, napríklad: „Neviem, či pán poslanec Šipoš bol na tomto rokovaní: tu jednoznačne zazneli dôvody, prečo nezačali stavať...”.

Pán primátor, mohli by ste občanom, našim aj vašim voličom, a najmä poslancom  mestského zastupiteľstva v Pezinku, združeným v klube Srdce Pezinka presne definovať, ktoré nové skutočnosti a kde sa objavili?

Na predĺženie doby výstavby zimného štadióna v Pezinku bolo na mimoriadnom zasadnutí MsZ potrebných 15 hlasov poslancov, ktorí by tento návrh podporili.

Za tento návrh bolo 14 poslancov MsZ. Našich poslancov je 9. V základnej škole nás učili, že 25-9=16.

Na základe čoho zavádzate verejnosť tvrdením, že toto hlasovanie neprešlo PREDOVŠETKÝM preto, lebo návrh nepodporili členovia poslaneckého klubu Srdce Pezinka? Veď naši poslanci NEMAJÚ dostatok hlasov (t. j. 11) na to, aby hlasovanie zablokovali.