Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Pilotný projekt PRIPRAVENÝ

V novembrovom čísle Srdca Pe­zin­ka sme vás informovali o príprave projektu „Pekná stanica“. V týchto dňoch sa nám podarilo tento nápad dotiahnuť do konca. Zmluva so Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR) je podpísaná!

Tento nápad vymysleli mladí pezinskí „street artisti”. Spojili sme s nimi sily a dohodli sme sa, že skúsime upraviť vzhľad podchodu na železničnej stanici v Pezinku, kadiaľ dennodenne chodia stovky až tisíce ľudí.

S touto myšlienkou oslovilo OZ Srdce Pezinka Železnice Slovenskej republiky a požiadalo o spoluprácu a ústretovosť v našom spoločnom projekte „Pekná stanica”, ktorého cieľom je odprezentovať tvorbu mladých vyznavačov „pouličného umenia” z Pezinka a zároveň urobiť svet okolo nás opäť trošičku krajším.

Pilotným projektom chcú pezinskí „street artisti” dokázať, že mladí dobrovoľníci vedia nielen zveľadiť prostredie v meste, ale aj bojovať proti vandalizmu. Ako ste si všimli, steny zafarbené rôznymi vulgárnymi nápismi už zo stanice zmizli a sú pripravené na grafiky, ktorých témy a dizajn budú odzrkadľovať aktuálne dianie okolo nás očami mladej generácie.

„Zmluvu so ŽSR máme už podpísanú, dolaďujú sa už len vykonávacie detaily, aby sa splnili všetky zákonné podmienky na realizáciu tohto projektu. Potešila nás ústretovosť a záujem o tento projekt zo strany vedenia ŽSR, ktoré prejavilo záujem aj o ďalšiu spoluprácu pri realizácii ďalších podobných projektov na objektoch vo vlastníctve ŽSR, napríklad v Trnave,” prezradil nám Milan Grell. „Začneme podchodom na železničnej stanici v Pezinku a radi by sme pokračovali aj v ďalších mestách, prípadne na iných miestach v Pezinku. Máme úžasne kreatívnu generáciu mladých ľudí, ale nikto sa s nimi o ich videní sveta nebaví. Ich dobrovoľnícke aktivity a nápady ako občianske združenie podporujeme a budeme ich podporovať naďalej, inak im neporozumieme, a to by bola škoda. Dnešná mladá generácia nás môže v mnohom inšpirovať, stačí si ju pozorne vypočuť a diskutovať s ňou,” dodal.

Už teraz sa tešíme na vynovené prostredie podchodu na pezinskej železničnej stanici a dúfame, že také aj dlho zostane.

Pre vedenie mesta Pezinok by tento náš projekt mohol byť príkladom, ako sa aspoň pokúsiť skrášliť naše prostredie. Radi mu pomôžeme a poradíme...

V Pezinku 20. mája 2015

Výber z návrhov na vzhľad podchodu na železničnej stanici v Pezinku