Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Udalosť roka v podchode na stanici

Po podpise zmluvy so Železnicami Slovenskej republiky sa pezinskí street-artisti pustili do skultúrnenia podchodu na železničnej stanici v Pezinku.

Ako nám povedal autor výtvarného návrhu Richard Mattertaj, v rámci zmluvy Železnice Slovenskej republiky prispeli na nákup všetkých farieb a potrieb potrebných na realizáciu tohto projektu. Prípravy Železníc Slovenskej republiky na tento projekt sa začali už v marci, keď dali podchod vyčistiť a nanovo vymaľovať.

V týchto dňoch sa v pezinskom podchode na stanici začali diať veci! Nasťahovala sa tam mládež s kilami farieb. Richard Mattertaj, Lukáš Pullmann, Denis, Kač Matúš a Roman strávia desiatky hodín pri tvorbe tohto diela. Grafický návrh bol odsúhlasený majiteľom týchto priestorov, t. j. Železnicami Slovenskej republiky vo forme zmluvy.

Ako sa môžete presvedčiť na fotografiách z realizácie tohto projektu, kultúrnosť prostredia na pezinskej stanici sa v porovnaní s minulosťou zvýši. Predpokladaný termín ukončenia prác mladých street-artistov predpokladáme do konca júna. A možno aj skôr, záleží od počtu mladých výtvarníkov, ktorí priložia ruky k dielu.

Týmto by sme sa chceli poďakovať tak mladým pezinským umelcom, ako aj vedeniu Železníc Slovenskej republiky za trpezlivosť pri príprave tohto projektu.

S netrpezlivosťou budeme čakať na konečné výtvarné dielo v celej kráse. V tomto veľkom priestore má šancu tento grafický návrh vyniknúť – inak to totiž vyzerá na papieri, inak vtedy, ak sa diela môžete dotknúť... A to na niekoľkých desiatkach metrov štvorcových...

Milan Grell, foto: autor

V Pezinku 23. júna 2015

Postupná realizácia návrhu na stanici v Pezinku