Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Valentínsky  deň s Majstrom N

Valentínske sobotňajšie ráno (14. 2.) na sídlisku Sever bolo odeté do slnečných lúčov. Členov Občianskeho združenia Aktivity Sever čakal ďalší deň plný prekvapení, na ktorý sa dôkladne pripravovali. Ich plánom bolo vyčarovať krásne a šťastné úsmevy nielen v očiach detí, ale aj ich rodičov. Veď v dnešnom uponáhľanom svete si ľudia začínajú čoraz viac vážiť chvíle strávené s rodinou.

Po počiatočnom nápade – usporiadať akciu pre deti s rodičmi, prišiel ďalší – pripomenúť dospelákom, aké to bolo, keď ešte neboli dospelákmi. Po niekoľkých stretnutiach so stále veselým a milým pánom Jozefom Nodžákom nakoniec slovo dalo slovo a Majster N prišiel do Pezinka osláviť spolu s malými aj „veľkými“ deťmi Deň svätého Valentína.

V telocvični Základnej školy Kupeckého v Pezinku sa detičky v maskách svojich vysnívaných hrdinov stretli so strapatým a fúzatým ujom v bielom plášti a so žabou na fľaši. Celé popoludnie sa nieslo v znamení karnevalovej diskotéky, ktorú pre deti pripravil DJ Duncan Wild. A hoci pre malých bol Majster N veľkou záhadou, rodičom žiarili oči detskou radosťou. Mnohí z nich sa preniesli o pekných pár rokov späť a stali sa znovu tými zvedavými deťmi – túžiacimi po rozlúštení záhad a trikov. Majster N ostal Majstrom naďalej. Svoje triky nikomu neprezradil. Neskrýval však radosť zo stretnutia s ľuďmi, ktorí ho majú stále radi, a prisľúbil svoje účinkovanie na ďalších podujatiach organizovaných OZ Aktivity Sever.

Ada Oravcová