Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

CHCETE DISKUTOVAŤ?

Ak chcete diskutovať, najskôr sa musíte prihlásiť.
Ak ešte nemáte založené konto, zaregistrujte sa.

Registráciou potvrdzujete súhlas s Kódexom diskutujúceho.

Ako to vidím ja

Keď som sa v júli minulého roku rozhodoval, či pôjdem kandidovať za poslanca Mestského zastupiteľstva v Pezinku, nevedel som presne, čo by ma čakalo v prípade zvolenia. S komunálnou politikou som nemal žiadne skúsenosti a skutočne som nevedel, čo presne tento mandát obnáša. Čo som však vedel úplne stopercentne, bolo, že by som sa rád aktívne podieľal na dianí v Pezinku. Nikomu nič dlžný, bez záväzkov voči nejakej politickej strane, s čistým štítom.

Nesmierne ma potešila dôvera Pezinčanov vo 4. volebnom obvode, kde som strávil detstvo a po 25 rokoch som sa z opačnej strany Pezinka vrátil späť. Plný elánu a nápadov, ako zlepšiť niektoré veci v našom meste, som zasadol do poslaneckej lavice, no po prvých zasadnutiach musím priznať, že som trochu sklamaný. Zistil som totiž, že nie je dôležité mať len nápady a chuť, ale tiež patriť k "väčšine". Idea Srdca Pezinka mi bola blízka už na začiatku, preto som svoje pôsobenie v komunálnej politike spojil práve s týmto občianskym združením. Napriek tomu, že podnety a poslanecké návrhy našej skupiny poslancov po dvoch zasadnutiach majú nulovú úspešnosť, pretože "väčšina" vždy hlasovala zásadne proti alebo sa hlasovania zdržala, tento fakt ma zatiaľ neodrádza od úmyslu pokúšať sa ďalej pracovať v prospech ľudí, ktorí mi dali vo voľbách dôveru. Na prvom zastupiteľstve v decembri som v rámci interpelácií navrhol zlepšenie podmienok pre majiteľov psov a obyvateľov sídlisk formou doplnenia malých odpadkových košov na psie exkrementy a skvalitnením psích kútikov. I keď sa tento návrh stretol s prvotným súhlasom a prísľubom, že sa na to pôjdu ľudia z mestského úradu pozrieť, zostalo to len v rovine prísľubu. Na nedávnom zastupiteľstve som sa pripomenul vedúcej odboru životného prostredia a dostal som ďalší prísľub – snáď niekedy v marci. Požiadal som ju teda o prizvanie k obhliadkam vhodných miest, tak dúfam, že táto vec opäť neskĺzne len do roviny ďalších a ďalších prísľubov.

Naďalej budeme poukazovať na nedostatky a ponúkať riešenia, o ktorých vás budeme informovať aj prostredníctvom mesačníka Srdce Pezinka. Nech si každý urobí svoj názor sám, či išlo o návrhy prospešné, alebo zbytočné.

Jozef Mikláš

Diskutujte:

Archív:
 
 • Diskusia

  Vitajte v našej diskusii.
  Ak chcete diskutovať, musíte sa prihlásiť. Na prihlásenie je potrebné mať založené konto.
  Konto si založíte vyplnením registračného formulára. Vo formulári si určíte preferované meno (nick), zadáte heslo, Vaše meno a Vašu emailovú adresu. Po odoslaní formulára Vám bude zaslaný potvrdzovací email. Po Vašom potvrdení registrácie Vás systém automaticky prihlási a môžete diskutovať

  Poznámka: Založením konta (registrovaním) potvrdíte súhlas s Kódexom diskutujúceho.

  Redakcia Srdce Pezinka