Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
 • Úvod
 • Blog
 • Zlatica Herdová: Prečo sa ľudia "žerú"?

CHCETE DISKUTOVAŤ?

Ak chcete diskutovať, najskôr sa musíte prihlásiť.
Ak ešte nemáte založené konto, zaregistrujte sa.

Registráciou potvrdzujete súhlas s Kódexom diskutujúceho.

Prečo sa ľudia "žerú"?

Tohtoročný začiatok novembra bol od rána naozaj „dušičkový“. Počasím, náladou, nostalgiou. Pri sviatočnom stole počas obeda mama môjho zomrelého partnera utrúsila:

„Nechápem, prečo sa ľudia „žerú“. Keby možno zažili to, čo som zažila ja, keď som ani nie za pol roka stratila muža i jediného syna, pozerali by sa na život a jeho hodnoty inak“.

Ešte niekoľko hodín po našom rozhovore som rozmýšľala o týchto slovách. Možno i oni vystihujú podstatu môjho rozhodnutia kandidovať ako nezávislý poslanec v komunálnych voľbách. Mám 57 rokov. Pre 20- až 30-ročného človeka je to veľa. Pre 70- až 80-ročného človeka „najlepší vek“. Ani mladá, ani stará. Produktívny vek, keď si uvedomujem, že by som ešte chcela urobiť niečo užitočné. Niečo, čo zanechá trvalú hodnotu. Niečo, z čoho ma bude hriať pri srdci možno práve vtedy, keď budem mať osemdesiatku ja.

Niečo, čo urobí naše mesto lepším. Pri rozhovoroch s občanmi som mala nesmiernu radosť, keď sa mi pripomenuli ľudia, ktorých som poznala z detstva, z mladosti, ľudia, ktorých som roky nevidela. Aký by som si priala Pezinok? Ako slobodné mesto so slobodným zmýšľaním každého občana. Ako mesto ľudí, ktorí sa navzájom akceptujú, tolerujú, vážia. Ľudí, pre ktorých slušné správanie je základom dobrých medziľudských vzťahov. Načo sa „žrať“? Veď v komunálnych voľbách rozhoduje občan. Nech rozhodne on.

Zlatica Herdová

Diskutujte:

Archív:
 
 • Diskusia

  Vitajte v našej diskusii.
  Ak chcete diskutovať, musíte sa prihlásiť. Na prihlásenie je potrebné mať založené konto.
  Konto si založíte vyplnením registračného formulára. Vo formulári si určíte preferované meno (nick), zadáte heslo, Vaše meno a Vašu emailovú adresu. Po odoslaní formulára Vám bude zaslaný potvrdzovací email. Po Vašom potvrdení registrácie Vás systém automaticky prihlási a môžete diskutovať

  Poznámka: Založením konta (registrovaním) potvrdíte súhlas s Kódexom diskutujúceho.

  Redakcia Srdce Pezinka