Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:
Sie befinden sich hier:

CHCETE DISKUTOVAŤ?

Ak chcete diskutovať, najskôr sa musíte prihlásiť.
Ak ešte nemáte založené konto, zaregistrujte sa.

Registráciou potvrdzujete súhlas s Kódexom diskutujúceho.

Pýtam sa, komu slúži Pezinčan?

O tom, že časopis PEZINČAN vydávaný pezinskou radnicou nie je časopisom všetkých Pezinčanov, už roky viem a ani o tom nepochybujem. Ako bývalý riaditeľ a šéfredaktor celoštátneho denníka dobre poznám, ako to v novinách chodí. Dobre však viem, že je dôležité za každej situácie si zachovať mieru dobrého vkusu.

Mám na mysli predovšetkým mieru proporčnosti a vyváženosti aj smerom k majiteľovi (chlebodarcovi) novín. A to je to, čo sa tomuto mestskému médiu dávno nedarí. Niekoľko konkrétnych faktov z posledného čísla (apríl 2014). Na celkovo 12-ich stranách sú 4 fotografie primátora, jeho priezvisko je tam 14x a slovo primátor sa redakcii podarilo umiestniť až 47x, teda bez jedného takmer štyri kusy na stranu... To už nie je hyperinflácia tohto pojmu, ale Kim Čong-unizácia!

Stĺpec „Otázka primátorovi“ je najlepšou ukážkou jednostrannosti, obsahovej neproporčnosti a slabej, resp. nulovej objektivity média. Samotná otázka má presne 53 slov. Odpoveď primátora na svoj plat a ako to on chápe (to je samostatná kapitola!) má 528 slov. Teda skoro o chĺpok menej ako desaťnásobok! A to, prosím, v odpovedi nerieši svetový mier, globálne otepľovanie, odstránenie chemických zbraní alebo zásobovanie potravinami hladujúcich v subsaharskej Afrike. On nerieši (obhajuje) nič iné, len seba a svoj plat a „redakcia“ mu na to dáva priestor. Koľko ho len chce. Presnejšie 53 : 528. Takýto je výsledok objektivity a verejného záujmu na stránkach PEZINČANA, ktorého vydávanie je financované z rozpočtu mesta. Teda aj z vašich peňazí. Smutné.

PhDr. Vladimír Miškovský
autor bol v minulosti
poslancom MsZ v Pezinku

Diskutujte:

Archiv: Noch keines.
 
    Noch keine Beiträge vorhanden.