Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Hlúposti?

V júlovom čísle Pezinčana pán primátor o nás napísal, že sme: „...obvinili poslancov, členov občianskej iniciatívy Spoločne pre Pezinok, z rozpredávania mestského majetku a predaja za polovičnú cenu... Nič také totiž poslanci za OI Spoločne pre Pezinok nikdy neurobili.”

Podľa vyjadrenia hlavnej kontrolórky, ktoré máme k dispozícii, tak poslanci za OI Spoločne pre Pezinok urobili dňa 12. 2. 2015 na zasadnutí mestského zastupiteľstva v Pe­zinku. Z vyjadrenia hlavnej kontrolórky vyberáme:

V roku 2008 boli stavebné pozemky predané developerovi za 1500 Sk/m2 (t.j. cca 50 eur/m2). 
Na návrh viceprimátora Andela dňa 12. 2. 2015 poslanci za OI SPP odsúhlasili predaj stavebných pozemkov za 25 eur/m2 tomu istému developerovi.

Z uvedeného vyplýva, že v roku 2015 sa pozemky predávali za polovičnú cenu oproti roku 2008.

Zdôrazňujeme, že tieto fakty netvrdíme len my, ale aj hlavná kontrolórka...

Ale podstatné je však niečo úplne iné. Mestá a obce sú totiž na základe zákona povinné predávať svoj majetok minimálne za trhovú cenu.

Vyzývame preto pána primátora, aby zverejnil analýzu, že cena 25 eur za 1 meter štvorcový za stavebný pozemok je trhová cena, za akú sa bežne takéto pozemky v Pezinku predávajú. Túto analýzu by mal mať, ako by inak vedel, že predáva majetok bez porušenia zákona! Ak túto sumu primátor dokáže, potom bude môcť tvrdiť to, čo písal v júlovom čísle Pezinčana, citujeme: „Milan Grell nás opäť presvedčil, že keď už nedokáže chlapsky priznať, že viceprimátora Miloša Andela obvinil neprávom, tak musí „zahmlievať“ a písať ďalej hlúposti, ktoré s jeho morálnym prešľapom vôbec nesúvisia.”

Podľa pána primátora Milan Grell píše hlúposti. Hlavná kontrolórka však tvrdí, že píše pravdu.

Redakcia Srdca Pezinka

V Pezinku 21. septembra 2015