Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Čo je nové na Karanténnej stanici Pezinok?

V januári sme vám priniesli informácie o fungovaní pezinskej karanténnej stanice na Fajgalskej ceste a uverejnili sme fotografie psov, ktorí sa v nej v tom čase nachádzali. Dvom z nich sa podarilo nájsť nový domov, za čo patrí veľká vďaka najmä dobrovoľníčke Mirke, ktorá svojím aktívnym úsilím na sociálnych sieťach pomohla týchto psíkov umiestniť do vhodných podmienok.

Žiaľ, mladý vlčiak ešte stále nocuje v chladnom koterci a 23. februára to budú už dva mesiace jeho pobytu a je nevyhnutné, aby si aj on našiel minimálne dočasný domov, pretože po tomto termíne mu hrozí uspanie. Počas uplynulého mesiaca sa na Karanténnej stanici Pezinok ocitlo aj niekoľko ďalších psov, tí však buď medzičasom našli vďaka Mirke nový domov, alebo si pre nich prišli ich majitelia, ktorým sa len zabehli. Všetkých sme na karanténnej stanici osobne navštívili, na vlastné oči sme sa presvedčili, v akom stave sa nachádzajú a či je o nich dobre postarané. Ku dňu 17. 2. 2015 sa na karanténnej stanici nachádzali dvaja psi. Spomínaný mladý vlčiak, ktorého sme zverejnili už v minulom čísle, a čierny väčší pes, trochu bojazlivý a tichý, no po chvíli priateľský a vďačný. Postretol ho smutný osud, keď mu zomrel pán a bol privezený na karanténnu stanicu. Aj dnes by sme radi poprosili o pomoc vás, Pezinčanov, pri hľadaní domova pre psov z pezinskej karanténnej stanice. Ak hľadáte domáceho miláčika a viete, že mu dokážete dať veľa lásky a najmä trvalý, prípadne aspoň dočasný domov, ktorý by zachránil týchto nádherných psov, určite sa vám odvďačia svojou vernosťou a oddanosťou. Najmä mladému vlčiakovi sa už kráti 60-dňová lehota minimálneho pobytu na KS.

Ak by ste im radi poskytli nový domov, kontaktujte číslo 0903 430 397. V prípade, že máte záujem dostávať informácie, prípadne pomôcť túlavým psíkom z Pezinka, navštívte stránku  KS Pezinok aj na Facebooku. Karanténnu stanicu spravuje mesto Pezinok prostredníctvom mestskej polície. Tá zabezpečuje aj odchyt túlavých psov.

Dodo Mikláš, foto autor

Poznáte ma? Chcete ma?

Čierno-hnedý pes stredného vzrastu

Privezený na KS 30. 1. 2015. Zomrel mu majiteľ, bol veľmi smutný, ale pokojný a trochu bojazlivý. Ak zistí, že nie je v nebezpečenstve a získate si jeho dôveru, bude vám verným spoločníkom, ako bol zrejme aj svojmu bývalému pánovi, ktorý mu veľmi chýba.

Nemecký ovčiak – pes

Odchytený MP 23. 12. 2014 v Pezinku. Zdravý, poslušný a mladý nemecký ovčiak, vhodný na stráženie, jemne uštekaný. Vhodný aj na záhradu s prístupom dnu.