Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Transparentný účet pre Karanténnu stanicu Pezinok

V minulom čísle sme vás informovali o dobrovoľníčke Mirke, ktorá pomáha umiestňovať opustených psov z Karanténnej stanice Pezinok do nových domovov, prípadne do dočasných opatier. Za necelé tri mesiace sa jej podarilo dať šancu už viacerým psíkom, ktorí sa v KS Pezinok nechcene ocitli.

Psíkovia budú z tejto stanice do nových domovov odchádzať odčervení, začipovaní a so základným očkovaním. Tieto základné úkony zabezpečuje mesto, avšak je veľmi dôležité, aby prešli aj kastráciou a niekedy potrebujú aj lieky pri neočakávaných zdravotných ťažkostiach. Aj preto sa Mirke podarilo dohodnúť so Slovenskou alianciou ochrancov zvierat (SAOZ), ktorá prepožičala KS Pezinok transparentný účet, na ktorý v prípade ochoty môžete posielať akúkoľvek sumu. „Budem vďačná za každé euro, práve kvôli poslednému prípadu, ktorý potrebujeme začať liečiť,“ povedala Mirka. Tej patrí za jej nesmiernu obetavosť pri záchrane psov, ktorú vykonáva na úkor svojho voľného času a aj vlastných financií, veľká vďaka. Spomínaný „posledný prípad“ je naozaj urgentný, pretože u jedného zo psov v KS Pezinok sa objavili známky epilepsie, čo je potrebné liečiť, a zároveň sa tomuto psíkovi hľadá naozaj dobrý pán, ktorý s ním bude mať trpezlivosť a odvahu postarať sa oňho.

Ak vám nie je osud nemých tvárí v KS Pezinok ľahostajný a ste ochotní prispieť na kastráciu a lieky, budeme vďační za každé jedno euro, ktoré na transparentný účet pribudne.

Číslo účtu: 5051195197/0900, IBAN: SK0409000000005051195197.

Do poznámky treba uviesť KS Pezinok.

Veľká vďaka za pomoc všetkým.


Opäť vám prinášame aj aktuálny prehľad psov v KS Pezinok. Ak by ste im radi poskytli nový domov, kontaktujte 0903 430 397. V prípade, že máte záujem dostávať informácie, prípadne pomôcť túlavým psíkom z Pezinka, navštívte stránku KS Pezinok na Facebooku. Karanténnu stanicu spravuje mesto Pezinok prostredníctvom mestskej polície. Tá zabezpečuje aj odchyt túlavých psov.

Poznáte ma? Chcete ma?

Nemecký ovčiak – pes

Odchytený MP 23. 12. 2014 v Pezinku. Zdravý, poslušný a mladý nemecký ovčiak, vhodný na stráženie, jemne uštekaný. Vhodný aj na záhradu s prístupom dnu. Pred niekoľkými dňami absolvoval kastráciu. Je najdlhšie prebývajúcim psom zo všetkých v KS Pezinok.

Čierno-hnedý pes stredného vzrastu

Privezený do KS 30. 1. 2015. Zomrel mu majiteľ, bol veľmi smutný, ale pokojný a trochu bojazlivý. Ak zistí, že nie je v nebezpečenstve a získate si jeho dôveru, bude vám verným spoločníkom. V byte sa u náhradnej rodiny nedokázal adaptovať, preto jeho budúci domov musí byť na dvore rodinného domu.

Hnedý pes stredného vzrastu

Odchytený MP 3. 3. 2015. Zjavne bol dlhodobo uviazaný na reťazi, bol vychudnutý, avšak veľmi poslušný a reaguje na povel "sadni" a "zostaň". Absolvuje vyšetrenia na potvrdenie epilepsie. Neprejavil sa problém s iným psíkom v KS. Je predpoklad, že bude po rekonvalescencii silným psom.