Srdce Pezinka | občianske združenie
Tu sa nachádzate:

Cez pezinskú zmesku až k Rakerom

V minulom čísle nášho mesačníka sme písali o hádzanej v našom meste a teraz nadviažeme na ďalšie športové odvetvie, ktoré dlho využívalo priestory vybudované hádzanármi.

Dnes už je ťažké spomenúť si na tie dávne zlaté časy, keď sa nadšenci futbalu v hojnom počte stretávali na starom hádzanárskom ihrisku pri parku. Nadšenci futbalu z pezinských takzvaných totalitných podnikov a prevádzok postavili družstvá minifutbalu a drali špeciálny tartan hádzanárskeho ihriska na hranici svojich fyzických schopností. Hrala sa tu Pezinská minifutbalová liga .

Od roku 1999 sa obnovila MMFL a do roku približne 12 tímov súťažilo v chládku stromov, ktoré mnohé pamätali ešte grófa Pálfiho. Okolo roku 2003 však pre nevyhovujúce podmienky na chátrajúcom štadióne minifutbalová liga zanikla. Pýtate sa, prečo tento stánok tak dopadol? Na túto otázku by vedeli odpovedať zástupcovia mesta, ktorí v rôznych obdobiach postupne odmietli 10 projektov využitia tohoto zaujímavého priestoru.

Mladí Pezinčania, vášniví rekreační hráči futbalu, ktorým chýbal tento šport, založili občianske združenie RAKERI s cieľom obnoviť starú dobrú Mestskú minifutbalovú ligu v Pezinku (ďalej len MMFL) ešte z roku Pána. Novodobá MMFL začala po vybavení príslušných formalít písať históriu 2. 11. 2013, za účelom združenia futbalových nádejí hráčov a priaznivcov, ktorí si chcú užiť futbal v zimnom období na kvalitnom povrchu, so všetkým potrebným zabezpečením. V prvom rade priateľskými stretnutiami pískanými pod taktovkou profesionálnych rozhodcov so spracovaním podrobných štatistík.

Dňa 23. 2. 2015 vedenie MMFL s radosťou oznámilo úspešné ukončenie druhej vydarenej sezóny (ročník 2014/2015). Po skončení finálového dňa vyhlásili výsledky. Na štvrtom mieste sa umiestnili Žraloci, ktorí v súboji o bronzový kov podľahli Futbalovej minilige Senca v kvalitnom a nervy drásajúcom zápase 7:8. Kto si však myslel, že toto bolo vyvrcholenie večera, bol na veľkom omyle. To, čo sa začalo o 19:30 h, sa zapíše do pamäti každého diváka, ktorý sedel na tribúne športovej haly na Komenského ulici v Pezinku na MMFL. Belasým šlapkám vo finále s Obvoďákmi sa podarilo vsietiť rýchle prvé dva góly a úplne zaskočiť veľkého favorita. Takýmto počinom nastal zlom a možnosť taktického boja, hry na protiútoky. Skvele pripravený súper, ak chcel s výsledkom niečo urobiť, musel svoju hru viac otvoriť. To sa stalo aj skutočnosťou a začalo veľké búchanie na nebeskú bránu Belasých šlapiek. Brankár Belasých šlapiek však nechcel za svoj chrbát pustiť žiadnu loptu. Vypol sa k veľkému výkonu a prezentoval dobre načasovanou formou s neuveriteľnými zákrokmi. Na svetelnej tabuli ešte 3 minúty pred koncom svietilo skóre 2:4 pre Belasé šlapky. Nasledoval útok za útokom a diváci si skoro vylámali zuby na stoličkách. Po nespočetných gólových príležitostiach sa tesne pred záverečným hvizdom rozhodcu podarilo Obvoďákom vyrovnať a muselo sa predlžovať. Po vyložených šanciach oboch tímov v posledných sekundách o novom šampiónovi MMFL rozhodol Richard Hulák a postavil Obvoďákov na piedestál slávy. Konečný výsledok potom znel jasne 5:4.

Novinky, ďalšie informácie a zostrihané videá sú neustále k dispozícii na webovej stránke Mestskej minifutbalovej ligy www.mmfl.sk.

-Peter Kap-

V Pezinku 27. mája 2015

MMFL hľadá HLAVNÉHO sponzora

Hlavným cieľom pribratia sponzora je zníženie štartovného príspevku pre jednotlivé tímy, teda čiastočnú finančnú spoluúčasť na nákladoch ligy. Za to MMFL ponúka plnú propagáciu: na stránke MMFL, vo videošotoch MMFL, zostrihoch zo zápasov MMFL, propagáciu priamo v hale atď...

Bližšie info u organizátorov MMFL:

Rasťo Blažek, tel.: 0903106367
Martin Gaál, tel.: 0911163332
Peter Kapraň, tel.: 0902048901